Czym jest Microsoft 365?

Microsoft 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, od którego różni się nastawieniem na obsługę danych w chmurze, większą integracją z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do współpracy w zespole.

Co znajdziemy w pakiecie Microsoft 365? 

W pakiecie otrzymujesz aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint, przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Wszystkie aplikacje i narzędzia Microsoft 365 są zsynchronizowane z zasobami Twojej organizacji przez co możesz wygodnie współpracować online i szybko udostępniać dokumenty. Zależnie od wybranej wersji w pakiecie może także znajdować się usługa Exchange, obsługująca pocztę email oraz synchronizująca firmowe kalendarze i kontakty. Jedną z najważniejszych cech Microsoft 365 jest możliwość współtworzenia dokumentów, czyli edytowania treści przez wiele osób w tym samym czasie.

Czym różni się Microsoft 365 od klasycznego pakietu, jak Office 2021? 

Microsoft 365 jest usługą subskrypcyjną, licencjonowaną na użytkownika, nie na urządzenie. Dodatkowo, jeśli pracujesz zdalnie lub nie masz dostępu do służbowego sprzętu, dostęp do dokumentów i aplikacji uzyskasz z dowolnego komputera z przeglądarką internetową! Otrzymujemy również możliwość pełnej kontroli nad dostępami do wszelkich zasobów oraz poszczególnych narzędzi i usług, które znajdują się w pakiecie.
 

Jakie wersje Microsoft 365 są dostępne?

Microsoft 365 Business Basic - w ramach którego otrzymujesz dostęp do aplikacji Word, Excel, PowerPoint tylko w wersji Online, przez przeglądarkę. Dodatkowo, otrzymujesz 1TB miejsca w chmurze OneDrive, po 50GB na pocztę i archiwum w Exchange, dostęp do programu SharePoint oraz dostęp do czatu i spotkań w Teams.

Microsoft 365 Business Standard - jest bogatszą wersją pakietu aplikacji Microsoft. W ramach tej wersji otrzymasz dostęp do Word, Excel, PowerPoint, przez przeglądarkę oraz w formie klasycznych aplikacji na komputerze. Dodatkowo dostęp do programów Publisher oraz Access (tylko na komputery). Każdy użytkownik otrzyma 1TB miejsca na swoje pliki w OneDrive, dostęp do usługi Exchange oraz SharePoint oraz komunikatora Microsoft Teams.

Microsoft 365 Business Premium - jest najbogatszą wersją pakietu aplikacji Microsoft. Dostajemy wszystko to co w wersji wyżej (Microsoft 365 Business Standard) oraz dodatkowo otrzymujemy zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami, mamy również dostęp do oprogramowania Intune, dzięki któremu możemy zarządzać urządzeniami przenośnymi i komputerami w naszej organizacji.

Zapraszamy!


Zespół Cass-Software