• Microsoft SQL Server 2022 Standard

Subskrypcja dożywotnia - Ilość 1

5166.00
opak Add to wishlist
Shipping within Right away
Shipping price 0
Elektronicznie 0
The Availability Of Duża dostępność
Leave your phone

Microsoft SQL Server 2022 Standard - Najnowszy system do zarządzania bazami danych od firmy Microsoft

 

Logo firmy Microsoft

 

Microsoft - amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne ze spółką w Redmond w stanie Waszyngton, założone w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena. Najbardziej znane jako producent systemów operacyjnych Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Od 2001 roku przedsiębiorstwo produkuje konsole gier Xbox. Właściciel takich serwisów jak LinkedIn, GitHub czy firm jak np. Activision Blizzard.

Dodatkowo obecnie jednym z najważniejszych produktów firmy Microsoft jest ich platforma chmurowa Microsoft Azure, która została stworzona w modelu PaaS (Platforma jako usługa). Platforma ta to ponad 200 produktów i usług w chmurze, które ułatwiają tworzenie nowych rozwiązań.

 

Microsoft SQL Server 2022 Standard - jest to najnowsza wersja oprogramowania Microsoft SQL Server. Obecna wersja daje możliwość optymalnego dostosowania się do zmieniających się potrzeb organizacji. Posiada wiele nowych funkcji oraz ulepszeń od swojej młodszej wersji (2019). Wersja 2022 integruje się z Azure Synapse Link i Microsoft Purview, aby zapewnić klientom głębszy wgląd, przewidywanie i zarządzanie danymi. Dodatkowo wzbogacona została o zarządzanie odzyskiwaniem po awarii (DR) na Azure SQL Managed Instance oraz o analitykę w czasie rzeczywistym. Wydajność oraz skalowalność są teraz automatycznie poprawiane dzięki wbudowanej inteligencji zapytań.

SQL Server 2022 Standard Edition to wsparcie dla maksimum 24 rdzeni CPU i 128 GB pamięci, maksymalna wielkość do 524 PB. Oprogramowanie zawiera wiele funkcji zapewniających wysoką dostępność jak również szereg zabezpieczeń, które chronią dane przed nieautoryzowanym dostępem i różnymi manipulacjami. Obejmują one szyfrowanie, uwierzytelnianie i kontrolę dostępu. Dodatkowo system posiada szereg narzędzi, które pomagają administratorom w zarządzaniu i utrzymaniu bazy danych.

 

SQL Server 2022 - Azure


Zalety Microsoft SQL Server 2022 :

 • Ciągłość działania dzięki platformie Azure,

 • Bezproblemowa analityka lokalnych danych operacyjnych,

 • Widoczność wszystkich danych,

 • Najbezpieczniejsza baza danych w ciągu ostatnich 10 lat,

 • Wiodąca w branży wydajność i dostępność,


SQL Server 2022 - Cloud


Jak można używać SQL Server 2022 Standard?

SQL Server 2022 to oprogramowanie, z którego użytkownicy mogą korzystać w modelach licencjonowania Per Core lub Server + CAL. To licencja oprogramowania serwerowego, do którego używania potrzebne są licencje dostępowe (Client Access License) na urządzenie bądź na użytkownika. Współpracuje z licencjami typu 1 Device CAL (licencjami dostępowymi dla pojedynczego urządzenia, niezależnie od liczby logujących się użytkowników) oraz 1 User CAL (dla pojedynczego użytkownika, niezależnie od urządzenia).


SQL Server 2022 - CAL model licencjonowania


Najciekawsze funkcje w Microsoft SQL Server 2022 :

 • Azure Synapse Link - wcześniej przenoszenie danych z lokalnych baz, takich jak SQL Server, do systemu Synapse wymagało budowy procesu ETL. Rozwiązanie Azure Synapse Link dla SQL Server 2022 zapewnia automatyczne zarządzanie zmianami – umożliwia przechwytywanie tych zmian w SQL Server i przekazywanie ich do rozwiązania Azure Synapse Analytics. Synapse Link zapewnia analizę w czasie niemal rzeczywistym, uproszczenie procesu ETL oraz zniwelowanie opóźnień,

 • Azure SQL Managed Instance - SQL Server 2022 jest w pełni zintegrowany z nową funkcją łącza w Azure SQL Managed Instance. Dzięki tej możliwości użytkownik korzysta ze środowiska PaaS służącego do odzyskiwania danych po awarii. Pozwala to skrócić czas potrzebny na konfigurację i zarządzanie, nawet w porównaniu ze środowiskiem IaaS,

 • Integracja z Microsoft Purview - Microsoft Purview to ujednolicona usługa zarządzania danymi, z którą został zintegrowany SQL Server. Dzięki tej integracji można automatycznie skanować swój on-premises SQL Server w celu przechwycenia metadanych, czy klasyfikować dane przy użyciu wbudowanych i niestandardowych etykiet. Integracja pozwala także na skonfigurowanie i kontrolowanie określonych możliwości dostępu do SQL Server,

 • Ledger - nowa technologia, która wprowadza korzyści płynące z blockchaina do relacyjnych baz danych. Dzięki czemu dane są odporne na manipulację oraz są możliwe do sprawdzenia. Ledger ułatwia realizacje wielostronnych procesów biznesowych oraz usprawnia audyty zgodności, dostarczając audytorom kryptograficzne dowody integralności danych, dzięki którym eliminuje potrzebę ręcznej analizy śledczej,

 • Inne funkcje dostępne w Azure - proste połączenie z agentem Azure Arc, będące częścią domyślnego procesu konfiguracji SQL Server 2022, daje dodatkowe możliwości, np. pojedynczy widok wszystkich serwerów SQL wdrożonych on-premises, w Azure i innych rozwiązaniach chmurowych. Nowe wydanie SQL Server posiada także dodatkową ochronę danych dzięki Microsoft Defender for Cloud. Umożliwia również zabezpieczenie tożsamości za pomocą funkcji Single Sign-On i usługi Azure Active Directory.


SQL Server 2019

 

Powyższy wariant licencji zawiera:

 • Licencja - dożywotnia

 • Wersja - Standard

 • Wersja językowa - wielojęzyczna

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o SQL Server 2022? Sprawdź linki poniżej:

 

Dokumentacja

https://learn.microsoft.com/en-us/sql/sql-server/what-s-new-in-sql-server-2022?view=sql-server-ver16

Wypróbuj SQL Server 2022

Napisz do nas: info@cass-software.pl

Więcej informacji na stronie producenta Microsoft

https://www.microsoft.com/pl-pl/sql-server/sql-server-2022

https://www.microsoft.com/en-us/sql-server/sql-server-2022-comparison

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question